Kam vyrazit

Nebojte se půjčit si karavan v zimě!


TIP pro sportovce: pokud chcete běžkovat i sjezdovat přímo od Vašeho karavanu, vyzkoušejte kemp v Ramsau - https://www.skiregion-ramsau.at/de/unterkuenfte/camping-ramsau.html

Vzhledem k obsazenosti kempu je nutná rezervace, kterou Vám rádi pomůžeme vyřídit. Pozor: kemp leží v nadmořské výšce 1 300 m.n.m., je nutná již určitá zkušenost se zimním kempováním!

Pro začátečníky doporučujeme např. kemp https://www.knauscamp.de/lackenhaeuser.html na německé straně Šumavy s perfektním zázemím vč. bazénu, sjezdové tratě vzdáleny 4 km. Do tohoto kempu Vám karavan můžeme i odvézt, stejně jako na parkoviště přímo pod lanovkami lyžařského areálu Lipno nad Vltavou, kde můžete stát úplně bezplatně. Zde je ovšem potřeba mít 13-ti zástrčku u auta, není zde přípojka elektřiny.


V zahraničí je velmi rozšířené cestování s karavanem v zimě, především za lyžováním. V Německu a Rakousku je množství kempů, které jsou v provozu celý rok, jsou v těsné blízkosti lyžařských středisek a mají perfektní zázemí pro lyžaře - lyžárny, sušičky lyžáků, vytápěné sociální zařízení včetně prádelen a sušáren prádla, často jsou zde sauny či bazény...

Naše karavany jsou vybaveny plynovým topením s rozfukem vzduchu, tzn. teplý vzduch je rovnoměrně přenášen kolem stěn karavanu a není problém udržovat vnitřní teplotu přes 20 st. celsia i když venku je třeba i -20 st.  Rádi Vám poradíme, jak udržovat příjemnou teplotu v karavanu i zimě a co je potřeba udělat před výjezdem. Vyzkoušejte zimní dovolenou jinak!

Pár tipů na cestování...

V dnešní době je cestování s karavanem nebo obytným vozem velmi populárním způsobem trávení dovolené. Především v západní Evropě je veliké množství kempů, které jsou přizpůsobeny pro pobyt s karavanem - nabízí místa s elektrickými přípojkami, někdy i přípojky plynu či vody, výlevky pro chemická wc, místa pro doplnění vody atd. Za relativně nízkou cenu lze získat atraktivní místa např. několik desítek metrů od mořské pláže či v zimě od lanovky nebo stanice skibusu. Pro první výjezdy s karavanem je určitě vhodné využít komfortu takového kempu.

Kempy se dají dobře vyhledávat např. na portále https://cs.camping.info nebo přímo v mapách google.

Skutečné kouzlo cestování s karavanem však spočívá v možnosti neomezeně cestovat a přebývat na místech, kde by to bez karavanu nebylo ani možné. K tomuto účelu v posledních letech začali vznikat speciální místa pro přespání v karavanu, tzv. stellplatzy. Tato místa vznikají v blízkosti nejrůznějších atraktivních míst - v horách, u jezer, u restaurací, bazénů atd. Jejich výhodou je velmi nízká cena, v některých případech bývají úplně zadarmo (především v Itálii,Německu a Francii). Je zde většinou určité zázemí, které může někdy až konkurovat kempu, jindy zde najdete např. jen přípojku el. energie nebo vodu.

Na internetu lze nalézt několik portálů, které se snaží předložit nějaký ucelený přehled těchto míst, jako např. https://www.wowa-stellplatz.de , většinou však nejsou příliš obsáhlé. Z českých portálů je dobré navštívit https://www.caravan24.cz , kde najdete spoustu užitečných tipů i rad a také informace o zimním karavaningu. 

Nově nyní mapa stellpaltzů v ČR! 

Další odkazy:

https://stellplatz.info

https://www.promobil.de/wohnmobil-stellplatz-europa-und-deutschland-145.html

Nejobsáhlejší seznam "stellplatzů" obsahuje tzv. Bord atlas, který vydává německý Reise Mobil International - je zde přes 6000 míst. Tato publikace je k dispozici na internetu, jedná se však o placenou službu. Info na www.bordatlas.de

Fotky kempů a míst, která jsme sami navštívili:


Více viz náš facebook !