Kam vyrazit

Novinka - zimní kempování v Rakousku !

Objevte kouzlo zimního karavaningu!

Pro letošní zimní sezonu jsme pro Vás připravili žhavou novinku: můžete zkusit zimní kempování ve čtyřhvězdičkovém rakouském kempu Mauterndorf ve výšce 1100 m.n.m.,  aniž by jste museli řešit úskalí cestování s karavanem v zimním období. V tomto kempu máme pro Vás totiž připravený již zařízený karavan Hobby de Luxe. Navíc ušetříte poplatek za stání karavanu v kempu!

Přímo z kempu vede sedačková lanovka lyžařského areálu Grosseck-Speiereck s 50 km sjezdařských tratí ve výšce 1100-2400 m.n.m.,  běžkaři mohou přímo z kempu nastoupit do pravidelně upravovaných běžeckých tratí. V kempu je veškeré potřebné zázemí - sociální zařízení, sušárna věcí i lyžařských bot, úschovna lyží, wellnes, v 5 km vzdáleném Tamswegu je krytý bazén. Prostě vše, co potřebujete ke strávení správné lyžařské dovolené!

A jak to vše probíhá? Je to jednoduché:

1. Zde se podívejte, kde kemp leží a jak dlouho do kempu pojedete.

2. Zde se podívejte na ceník kempu. Platí vše kromě poplatku za stání obytného přívěsu. Stání obytného přívěsu je v ceně půjčovného - viz náš ceník pronájmu.

3. Kontaktujte nás s požadavkem na konkrétní termín. Pokud se dohodneme na rezervaci, zaplatíte manipulační rezervační poplatek na pronájem karavanu ve výši 1000,- Kč. Cena za pronájem karavanu bude zaplacena na místě při předání karavanu, cenu za pobyt v kempu zaplatíte při příjezdu na recepci kempu.

4. V dohodnutém čase se potkáme na místě, kde bude karavan předán. Předání je možné vždy mezi 18:00-20:00.

Tak neváhejte a pojďte zkusit netradiční zimní dovolenou! Rádi vám zodpovíme všechny vaše dotazy.

Popis lyžařského střediska zde , stav sněhu a sjezdovek zde

Nebojte se půjčit si karavan v zimě!


TIP pro sportovce: pokud chcete běžkovat i sjezdovat přímo od Vašeho karavanu, vyzkoušejte kemp v Ramsau - https://www.skiregion-ramsau.at/de/unterkuenfte/camping-ramsau.html

Vzhledem k obsazenosti kempu je nutná rezervace, kterou Vám rádi pomůžeme vyřídit. Pozor: kemp leží v nadmořské výšce 1 300 m.n.m., je nutná již určitá zkušenost se zimním kempováním!

Pro začátečníky doporučujeme např. kemp https://www.knauscamp.de/lackenhaeuser.html na německé straně Šumavy s perfektním zázemím vč. bazénu, sjezdové tratě vzdáleny 4 km. Do tohoto kempu Vám karavan můžeme i odvézt, stejně jako na parkoviště přímo pod lanovkami lyžařského areálu Lipno nad Vltavou, kde můžete stát úplně bezplatně. Zde je ovšem potřeba mít 13-ti zástrčku u auta, není zde přípojka elektřiny.


V zahraničí je velmi rozšířené cestování s karavanem v zimě, především za lyžováním. V Německu a Rakousku je množství kempů, které jsou v provozu celý rok, jsou v těsné blízkosti lyžařských středisek a mají perfektní zázemí pro lyžaře - lyžárny, sušičky lyžáků, vytápěné sociální zařízení včetně prádelen a sušáren prádla, často jsou zde sauny či bazény...

Naše karavany jsou vybaveny plynovým topením s rozfukem vzduchu, tzn. teplý vzduch je rovnoměrně přenášen kolem stěn karavanu a není problém udržovat vnitřní teplotu přes 20 st. celsia i když venku je třeba i -20 st.  Rádi Vám poradíme, jak udržovat příjemnou teplotu v karavanu i zimě a co je potřeba udělat před výjezdem. Vyzkoušejte zimní dovolenou jinak!

Pár tipů na cestování...

V dnešní době je cestování s karavanem nebo obytným vozem velmi populárním způsobem trávení dovolené. Především v západní Evropě je veliké množství kempů, které jsou přizpůsobeny pro pobyt s karavanem - nabízí místa s elektrickými přípojkami, někdy i přípojky plynu či vody, výlevky pro chemická wc, místa pro doplnění vody atd. Za relativně nízkou cenu lze získat atraktivní místa např. několik desítek metrů od mořské pláže či v zimě od lanovky nebo stanice skibusu. Pro první výjezdy s karavanem je určitě vhodné využít komfortu takového kempu.

Kempy se dají dobře vyhledávat např. na portále https://cs.camping.info nebo přímo v mapách google.

Skutečné kouzlo cestování s karavanem však spočívá v možnosti neomezeně cestovat a přebývat na místech, kde by to bez karavanu nebylo ani možné. K tomuto účelu v posledních letech začali vznikat speciální místa pro přespání v karavanu, tzv. stellplatzy. Tato místa vznikají v blízkosti nejrůznějších atraktivních míst - v horách, u jezer, u restaurací, bazénů atd. Jejich výhodou je velmi nízká cena, v některých případech bývají úplně zadarmo (především v Itálii,Německu a Francii). Je zde většinou určité zázemí, které může někdy až konkurovat kempu, jindy zde najdete např. jen přípojku el. energie nebo vodu.

Na internetu lze nalézt několik portálů, které se snaží předložit nějaký ucelený přehled těchto míst, jako např. https://www.wowa-stellplatz.de , většinou však nejsou příliš obsáhlé. Z českých portálů je dobré navštívit https://www.caravan24.cz , kde najdete spoustu užitečných tipů i rad a také informace o zimním karavaningu.

Další odkazy:

https://stellplatz.info

https://www.promobil.de/wohnmobil-stellplatz-europa-und-deutschland-145.html

Nejobsáhlejší seznam "stellplatzů" obsahuje tzv. Bord atlas, který vydává německý Reise Mobil International - je zde přes 6000 míst. Tato publikace je k dispozici na internetu, jedná se však o placenou službu. Info na www.bordatlas.de

Recenze některých kempů a míst, která jsme sami navštívili:

Zde je pár fotek z našeho pobytu v Ramsau na Silvestra 2016.